הטיפול בהזקת בוטוקס משמש להחלקת קמטי הבעה קיימים ואינו משמש למניעה. על כן, הטיפול אידאלי לגברים ולנשים החל משנות ה- 40 לחייהם. בגיל זה האלסטיות של עור הפנים נשחקת, וקמטי ההבעה נראים לעין. קמטים במצח, זוויות העיניים, בין הגבות, צידי הפה ואזור הצוואר הינם השכיחים והמתאימים לסוג טיפול זה. 

חשוב לציין ששיטה זו מטפלת בקמטים המופיעים עקב פעולת שרירים בלבד. היא איננה יעילה כנגד קמטים המופיעים עקב חשיפה לשמש או קמטים הנובעים מהמבנה הטבעי של העור.

קמטי הבעה מופעים בפנינו אחרי שנים רבות של חיוכים, מחשבות עמוקות ומבטים מודאגים. הם נגרמים עקב פעולות חוזרות ונישנות של שרירי הפנים.

הטיפול בבוטוקס להחלקת קמטי הבעה הוא הליך קוסמטי פשוט יחסית ופופולרי ביותר עם אפקטיביות גבוהה אך לזמן מוגבל.

למי מתאים הטיפול?

כיצד עובד הטיפול?

חומר הבוטוקס המשמש להזרקה הינו תרכובת מטוהרת הנוצרת במעבדה, של רעלן טבעי בשם בוטוליניום.

בטיפול, אשר נמשך כ- 20 דקות ומבוצע על ידי רופא, מוזרק החומר באמצעות מחט דקיקה במינונים קטנים מאוד במקומות שונים בעור הפנים ישירות לתוך הקמטים. הבוטוקס מונע את פעולת כיווץ השרירים הגורמים לקמטים. למעשה, השרירים וכן העצב נותרים שלמים, אך הופכים 'אדישים' לפקודת התכווצות השריר עד שהשפעת החומר מתפוגגת וחולפת, כעבור 4 חודשים בממוצע.

כיצד נבחין בהצלחת הטיפול?

ניתן להבחין בתוצאות הטיפול תוך שבוע מיום ההזרקה. קמטי ההבעה יוחלקו ועור הפנים יראה צעיר יותר.

מפני שהשפעת הטיפול הינה זמנית בלבד, כעבור 3-6 חודשים ישובו שרירי ההבעה לפעולה ואיתם הקמטים. על כן, יש לבצע הזרקת בוטוקס אחת לכמה חודשים כדי לשמור על התוצאות שהושגו. בהקפדה על טיפולים במועדים המתאימים, ניתן לראות כי בחלק מהמקרים המרווחים בין הטיפולים גדלים, והקמטים החרוצים עמוק בתוך העור אשר לא השתנו בתחילה, משתפרים בהמשך.

מהו משך הטיפול?

הטיפול אורך כ- 20 דקות.

בתחילת הטיפול מתבצעת בדיקה קפדנית של אופי ומיקום הקמטים, גודל השרירים והגורם להופעתם. הבדיקה נועדה לקבוע את המיקום המדויק ואת כמות החומר המדודה להזרקה.לאחר סימון נקודות להזרקה מוחדר החומר באמצעות מזרק מיוחד ומחט דקיקה. 

למי טיפול זה אינו מתאים? 

הטיפול אינו מתאים לנשים הרות או מניקות, בעלי מחלות דם מסוימות והסובלים מבעיות נוירולוגיות.

האם קיימות תופעות לוואי לטיפול?

הזרקת בוטוקס עשוייה לגרום לדימום מקומי באזור ההזרקה, לכאב בזמן ההזרקה או כאבי ראש.

במקרים נדירים דווח על רגישות למרכיבי החומר המוזרק או תסמינים דמויי שפעת או חולשה באזורים מרוחקים מאזור ההזרקה.

לעתים בעקבות הזרקת הבוטוליניום יכולה להתפתח חולשה מקומית זמנית באזור ההזרקה ולצניחת גבות, עפעפיים או זווית הפה ובעקבות זאת אסימטריה חולפת במימיקה ובחיוך. פגיעה חולפת זו יכולה להמשך שבועות עד מספר חודשים.

לעיתים הטיפול פחות יעיל או משפיע לזמן קצר מהרגיל. 

האם קיימות מגבלות כלשהן לאחר הטיפול?

מאחר וזו אינה פעולה ניתוחית, המטופל יוכל לחזור לתפקוד רגיל מיד בתום הטיפול. בשעות שלאחר הטיפול יש להימנע ממגע בחום באזור המטופל וכן מפעילות ספורטיבית או כל פעולה מאומצת חריגה במשך 4 שעות מזמן הטיפול. ביום ההזרקה יש להמנע מצריכת אלכוהול.

בוטוקס - החלקת קמטי הבעה

לתיאום פגישות ייעוץ חינם השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

פנייתך התקבלה בהצלחה! ניצור עמך קשר בקרוב