טיפול הסרת שיער בשיטת IPL מתאים לנשים ולגברים וניתן לבצעו בכל אזורי הגוף.

הסרת שיער בשיטת IPL, או Intense Pulsed Light, היא שיטה חדשה אשר עושה שימוש בהבזקי אור בקשת רחבה של אורכי גל, המותאמים לגוון העור והשיער של המטופל, זאת בניגוד לטכנולוגיית הסרת שיער בלייזר, המבוססת על גלי אור באורך גל יחיד וקבוע. יתרה מזאת, בניגוד להסרת שיער בלייזר שמצטיינת במיוחד בהסרת שיער לבעלי גוון עור בהיר וצבע שיער כהה, IPL מתאימה גם לבעלי גוון עור כהה.

למי מתאים הטיפול?

כיצד עובד הטיפול?

בזמן הטיפול, תעבור המטפלת עם ידית מכשיר ה-IPL באיזור הטיפול. המכשיר משדר קרני אור המחממות את השערה עד כדי שריפת השורש ונשירת השערה. זהו נזק בלתי הפיך לשורש השערה ולחלקים בעור שאחראיים להצמחתה מחדש, ולכן ברוב המקרים - במקום השורש השרוף לא תצמח שערה חדשה.

בטיפול בשיטת IPL נעשה שימוש במספר קרני אור רב, בעוצמה חלשה יחסית, דבר אשר תורם לכך שהטיפול ב-IPL עדין יותר וכואב פחות מהטיפול בלייזר וכן הסיכונים ותופעות הלוואי הכרוכים בטיפול IPL פחותים מאלה של הטיפול בלייזר.

כיצד נבחין בהצלחת הטיפול?

תוצאות ראשונות ניתן לראות כבר לאחר הטיפול הראשון: השיער החדש שיצמח ירגיש שברירי יותר וינשור כעבור זמן קצר.

מהו משך הטיפול?

משך הטיפול משתנה מאיזור אחד למשנהו, ונע בין דקות בודדות לאזורים בעלי שטח קטן ועד 35-40 דקות לאזורים בעלי שטח גדול.

 

בממוצע, נדרשים כ 6-12 טיפולים להשגת עור חלק ונקי משיער. יתכן וידרשו טיפולי השלמה בשיטה נוספת (אפליציה למשל), שכן יעילותו של מכשיר ה IPL נמוכה בהסרת שיער דקיק ופלומתי. בנוסף, יתכן וידרשו טיפולי תחזוקה נוספים, פעם או פעמיים בשנה.

 

יש להמתין כ 4-6 שבועות בין טיפולים. זמן ההמתנה משתנה בהתאם לאזור הטיפול ובהתאם לנתוני המטופל.

אילו הכנות נדרשות לקראת הטיפול?

מומלץ להפסיק להשתזף כשבועיים לפני הטיפול, זאת בשל רגישות היתר של העור במהלך תקופה זו. בנוסף, ישנם אזורים אותם רצוי לגלח כהכנה לטיפול (כגון רגליים, קו בקיני ובית שחי). לעומתם, ישנם אזורים אותם אין צורך לגלח (חזה, בטן וגב).

האם קיימות תופעות לוואי לטיפול?

הסרת שיער בשיטת IPL נחשבת לבטוחה מאוד ולא אגרסיבית ולכן ותופעות הלוואי כתוצאה מהטיפול אינן שכיחות.

האם קיימות מגבלות כלשהן לאחר הטיפול?

המטופל יוכל לחזור לתפקוד רגיל מיד בתום הטיפול.

הסרת שיער בשיטת IPL

למי טיפול זה אינו מתאים? 

הסרת שיער אינה מומלצת לסובלים מבעיות הורמונליות, ובכלל זה, גם בני נוער ונשים בהריון.
מחלות או טפילי עור באיזור המיועד לטיפול עשויים להפריע להצלחת הטיפול. גם מחלות עור כרוניות, כמו אסתמה של העור, הרפס, פסוריאזיס וכדומה - ישפיעו לרעה על תוצאות הטיפול. יש להודיע למטפל על נטילת תרופות, שכן ישנן תרופות מסוימות שיפגמו ביעילות התהליך.
שיער בהיר, דק או פלומתי יגיב פחות טוב להסרת שיער בשיטת IPL יחסית לשיער כהה או עבה. זה לא אומר שלא ניתן לדלל ולהחליש אותו, אך בדומה לטיפולי הסרת שיער באינפרא אדום, גם שיטת ה IPL פחות יעילה כאשר מדובר בסוג כזה של שיער.

לתיאום פגישות ייעוץ חינם השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

פנייתך התקבלה בהצלחה! ניצור עמך קשר בקרוב