הטיפול בגז אוזון מתאים למגוון רב של תופעות:

  • דלקות: דלקת מפרקית, דלקת בגידים או ברצועות, דלקות עור למיניהן, קוליטיס, קרוהן ודלקות בקצה המעי הגס, פטרת והפרשה תמידית מהנרתיק.

  • פצעים מורכבים וטורדניים המסרבים להרפא: כף רגל סוכרתית, כיבים עקשניים ודלקות עור קשות.

  • הפרעה במערכת החיסון.

  • תופעות אסתטיות כגון צלוליטיס, סימני מתיחה והזדקנות העור.

אוזון הוא גז חסר צבע המורכב משלוש מולקולות של חמצן (O), וסימולו הכימי הוא O3. הגז מופק על ידי חשיפת חמצן למטען חשמלי רב עוצמה. בטבע, תהליך זה מתרחש בעת סופת ברקים. בנתיבי בריאות אנו מפיקים אוזון במרפאה באמצעות מכשיר ייעודי לכך.

לאוזון סגולות רפואיות רבות. הוא נחשב לחומר חיטוי יעיל ביותר והוא הורס וירוסים, חיידקים, פטריות וטפילים על ידי חמצון (שריפה) של כל תא הנמצא סביבו ללא מעטפת מגנה המורכבת מחלבונים, כמו זו המגינה על תאי גוף האדם. כלומר, הוא פוגע בטפילים אך אינו פוגע בתאי הגוף.

לאילו מקרים מתאים הטיפול?

כיצד עובד הטיפול?

חשיפת הגוף לאוזון מחסלת נגיפים, חיידקים, פטריות וטפילים וכן נוגד דלקות. האוזון המוחדר לרקמה החולה מתפרק לחמצן מועשר כעבור חצי שעה וכך מתחיל תהליך ההבראה של התא והרקמה החולה.

הטיפול באמצעות אוזון יכול להתבצע במספר שיטות, וזו תקבע בהתאם לבעיה ממנה סובל המטופל:

  • טיפול בהזרקה: אוזון ניתן בהזרקה ישירות לרקמת עור, תת עורית או לשריר לטיפול באקזמה, פסוריאזיס (ספחת העור), זיהומים חריפים בעור, נגעים כרוניים בעור. המסת שומן וצלוליט באזורים שונים בגוף על ידי שילוב של גז אוזון עם חומר הממיס והורס תאי שומן במקומות המוזרקים: פנים, סנטר, צוואר, זרועות, מותניים, בטן, ירכיים, ברכיים ועוד.

ניתן להזריק גז אוזון לטיפול בסימני מתיחה (סטריות) שלאחר הלידה או ירידה משמעותית במשקל.

  • טיפול באמצעות חוקן אוזון: אוזון מוחדר באמצעות חוקן לטיפול בבעיות במעי או בנרתיק.

  • טיפול בפצעים על ידי חשיפה לגז אוזון: על ידי אטימת האזור הנגוע והזרמת אוזון לחלל האטום. הפצע בא במגע ממושך עם הגז ומגיב בהתאם.

  • משחה: מריחת משחה המכילה אוזון על גבי פצעים, כיב או פגע בעור מאפשרת חשיפה ממושכת ומבוקרת של האזור לאוזון.

  • החדרת אוזון לרקמות העור העמוקות: מחזירה לחות ומעניקה מרקם עור זוהר וחיוני. האוזון מעודד יצירת קולגן ואלסטין הגורמים למתיחה ומיצוק העור בכללותו.

כיצד נבחין בהצלחת הטיפול?

השפעת החשיפה לאוזון היא כמעט מיידית: תוך 30 דקות מרגע החשיפה לאוזון, הוא מתפרק לחמצן ומשפר משמעותית את תהליך הנשימה התאית, דבר אשר תורם רבות לריפוי המקום ולטיפול הכללי. כחלק מהטיפול בנתיבי בריאות, המטופל עובר הערכה באמצעות צילום ומדידה של הנגע או הערכה קלינית במידה והבעיה היא פנימית או סיסטמית. בכל מפגש מבוצעת הערכה מחדש של התקדמות הטיפול למול הממצאים הקודמים.

מהו משך הטיפול?

הטיפול ניתן בסדרה בת 8 עד 12 טיפולים, בהתאם לבעיה הרפואית ולמגמת השיפור בתסמינים, במרווחים של כשבוע עד שבועיים בין טיפול לטיפול. לעיתים, במצבים של דלקת חריפה או זיהום ברקמה תת עורית, ניתן לטפל בהזרקה חד פעמית.

משך כל מפגש תלוי בשיטה: חשיפה לגז אוזון ע"י איטום האזור המטופל עשוי להמשך כ- 45 דקות. שאר השיטות אורכות זמן קצר יותר.

למי טיפול זה אינו מתאים? 

הטיפול באוזון אינו מומלץ לנשים הרות.

האם קיימות תופעות לוואי לטיפול?

הטיפול באוזון הוא טיפול בטוח, וכאשר נעשה על ידיי רופא מנוסה, לא צפויות תופעות לוואי כלל. בטיפול הניתן בהזרקה ישירות לרקמת עור, רקמה תת עורית או לשריר תתכן צריבה קלה.

האם קיימות מגבלות כלשהן לאחר הטיפול?

המטופל יוכל לחזור לתפקוד רגיל מיד בתום הטיפול.

טיפול בגז אוזון (Ozone)

לתיאום פגישות ייעוץ חינם השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

פנייתך התקבלה בהצלחה! ניצור עמך קשר בקרוב